Boczek suszony domowym sposobem

Data: 15 December 2014 | Kategoria: Potrawy z wieprzowiny, Przekąski, przystawki | boczek-suszony

W kwietniu przed Wielkanocą pokazałem Wam przepis na polędwiczkę wieprzową suszoną domowym sposobem. Od tego czasu taka polędwiczka regularnie wisi u nas na karniszu w kuchni. Ostatnio dołączył do niej boczek, żeby jej smutno nie było. Mięso niby też z wieprza, ale jakby inne trochę zatem i patent na suszenie odmienny. Smak boski na świeżym chlebie. Polecam.

czytaj całość


Ziemniaczane knedliki z wieprzowym gulaszem na piwie

Data: 2 November 2014 | Kategoria: Potrawy mączne, Potrawy z wieprzowiny | ziemniaczane-knedliki

O tym daniu przypomniałem sobie oglądając jeden z odcinków polskiej wersji TopChefa. Tam odkryłem tajemnicę odpowiedniej struktury ciasta, która powstaje w wyniku ścierania ugotowanych ziemniaków a nie rozgniatania. Ot niby drobiazg a wiele zmienia. Sprawdza się tutaj ponownie powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach ;)

czytaj całość


Pulled pork w cydrze

Data: 15 October 2014 | Kategoria: Potrawy z wieprzowiny | pulled-pork

Dawno dawno temu po raz pierwszy zrobiłem pulled pork. Było niezłe, ale szału nie było. Jakiś czas temu ( lato, ciepło, słonku, goście ale przepis czekał i czekał) kolejne podejście zakończyło się pełnym sukcesem. A że chętnych do degustacji było sporo to i zdjęć mało ;) Polecam jednak wszystkim taki sposób na wieprzowinę. Pulled Pork w cydrze

czytaj całość


Polędwiczka wieprzowa z kaszą i smażonymi liściami buraków

Data: 5 June 2014 | Kategoria: Potrawy z ryżu, kaszy, Potrawy z wieprzowiny, Warzywa i owoce | poledwiczka-buraki-kasza

We wtorek miałem okazję uczestniczyć w wykwintnej kolacji, o której już Wam opowiedziałem i tam patrząc na uwijające się jak mróweczki znajome blogerki i blogerów z aparatami i notesami stwierdziłem, że leń jestem straszny. Wstyd mi i w ramach tego wstydu przepis na całkiem udany obiad z interesującym zastosowaniem liści buraków ;)

czytaj całość


Wszystkie przepisy sprawdzone i przetestowane na naszych żywych organizmach. Zdjęcia przedstawiają rzeczywiste danie przygotowane wg podanych przepisów i zostały zrobione ( podobnie jak potrawy ) własnoręcznie ;)

Jeżeli chcecie podyskutować o przepisach zapraszam do komentarzy. Czasem można mnie też zastać na grupie Zdrowo Podjeść na facebooku czy Uszczęśliwianie przez Gotowanie na goldenline SMACZNEGO !Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z nami,korzystaniem z serwisu prosimy o kontakt mailowy bartek(at)usydus.pl