Consomme grzybowe z pierogami z borowikami na Wigilię i nie tylko

Kategoria: Potrawy mączne, przepis na dania z grzybów, Zupy | grzybowe-consomme

Długo zbierałem się z kolejnym przepisem. Powodem był fakt, że to okrągły 300 wpis na blogu. I tak się zbierałem, aż przyszły Święta, Sylwester nadszedł Nowy Rok i teraz dwie pieczenie na jednym ogniu: 300-etny wpis na przepisy.com i jednocześnie 1-szy w 2015 roku. Taka okazja to może powinien być tort jakiś czy inna słodycz, ale tych na blogu nie brakuje - zatem nietypowo, [...]

czytaj całość


Zapiekane pieczarki z nadzieniem pepperoni

Kategoria: przepis na dania z grzybów, Przekąski, przystawki | pieczarki-pepperoni

Pieczarki zapieczone z nadzieniem, jak do smacznej pizzy to pyszna propozycja, nie tylko na sylwestra. Oczywiście pod warunkiem, że lubicie sery, salami, oliwki i suszone pomidory. Ale nie znam zbyt wiele osób, które nie lubią takiego połączenia ;)

czytaj całość


Tarta z kiszoną kapustą, grzybami i żurawiną

Kategoria: przepis na dania z grzybów, Warzywa i owoce | tarta-z-kiszona-kapusta-grzybami-zurawina

Szukając inspiracji na trochę odmienne wigilijne menu trafiłem na serwis "Kwestia Samku". Bardzo ciekawy serwis ze smacznymi przepisami i bardzo ładnymi zdjęciami. Poniższa tarta to jedno z dań, które testowo zrobiłem i jestem pewien, że za tydzień trafi na nasz wigilijny stół.

czytaj całość


Rydze smażone na maśle

Kategoria: przepis na dania z grzybów, Przekąski, przystawki | rydze-smazone-na-masle

Późna jesień to czas, kiedy moje ulubione grzyby - rydze, są najlepsze. Pomijając smak, chłodniejsza aura powoduje, że rydze pozbawione są praktycznie w 100% wszelkiej maści robali. Dzięki temu grzyby wystarczy lekko opłukać i mamy mało odpadów z tego co uzbieramy lub kupimy.

czytaj całość


Wszystkie przepisy sprawdzone i przetestowane na naszych żywych organizmach. Zdjęcia przedstawiają rzeczywiste danie przygotowane wg podanych przepisów i zostały zrobione ( podobnie jak potrawy ) własnoręcznie ;)

Jeżeli chcecie podyskutować o przepisach zapraszam do komentarzy. Czasem można mnie też zastać na grupie Zdrowo Podjeść na facebooku czy Uszczęśliwianie przez Gotowanie na goldenline SMACZNEGO !Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z nami,korzystaniem z serwisu prosimy o kontakt mailowy bartek(at)usydus.pl