Smażone zielone pomidory

Data: 9 November 2012 | Kategoria: Warzywa i owoce | smazone-zielone-pomidory

Przepis może już nie do końca na czasie, ale wrzucam, żeby nie zaginął w otchłani moich plików. W przyszłym roku będzie jak znalazł. Jeżeli sami uprawiacie pomidory możecie takie danie przygotować wiosną/wczesnym latem - jak pomidory będą jeszcze zielone. A jeszcze lepiej jesienią, kiedy ostatnie pomidory na krzakach nie mają już szans na zaczerwienie.

czytaj całość


Krem z dyni

Data: 7 November 2012 | Kategoria: Warzywa i owoce, Zupy | krem-z-dyni

Ostatnimi czasy w Polsce - nie tylko z uwagi na coraz popularniejszy halloween - coraz częściej w naszych domach pojawia się dynia. Ja również uległem tej fascynacji i pierwsze dyniowe danie mam już za sobą. Ta zupa krem z dyni z jednej strony jest bardzo prosta w wykonaniu, a drugiej oddaje w pełni dyniowe smaki i pozwala nam sprawdzić, czy staniem się fanem tego warzywa.

czytaj całość


Placek ziemniaczany w kruchym cieście

Data: 23 October 2012 | Kategoria: Pizze, zapiekanki, tarty, Warzywa i owoce | placek-ziemniaczany

Jesień to zdecydowanie pora na ziemniaki. Z tego bulwiastego brzydala można wyczarować setki przepysznych dań. Tym razem wybór padł na ziemniaczanego placka w kruchym cieście. Danie mało dietetyczne, ale smaczne i co ważne - da się dojeść na zimno oraz odgrzać na patelni ;)

czytaj całość


Gruszki pieczone z gorgonzolą i orzechami włoskimi

Data: 18 October 2012 | Kategoria: Przekąski, przystawki, Warzywa i owoce | gruszki-z-gorgonzola-i-orzechami

Musiałem dzisiaj uczcić 100 przepis zamieszczony na moim blogu. Miałem mały dylemat, ale szybko został rozwiązany rzutem oka na kuchenną spiżarkę. Gruszki ! W końcu sezon na nie w pełni. W lodówce znalazło się trochę gorgonzoli a i tegoroczne orzechy włoskie juz podeschły. Zapraszam do wspólnego świętowania z gruszkami z gorgonzolą i orzechami.

czytaj całość


Wszystkie przepisy sprawdzone i przetestowane na naszych żywych organizmach. Zdjęcia przedstawiają rzeczywiste danie przygotowane wg podanych przepisów i zostały zrobione ( podobnie jak potrawy ) własnoręcznie ;)

Jeżeli chcecie podyskutować o przepisach zapraszam do komentarzy. Czasem można mnie też zastać na grupie Zdrowo Podjeść na facebooku czy Uszczęśliwianie przez Gotowanie na goldenline SMACZNEGO !Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z nami,korzystaniem z serwisu prosimy o kontakt mailowy bartek(at)usydus.pl