Placek ziemniaczany w kruchym cieście

Data: 23 October 2012 | Kategoria: Pizze, zapiekanki, tarty, Warzywa i owoce | placek-ziemniaczany

Jesień to zdecydowanie pora na ziemniaki. Z tego bulwiastego brzydala można wyczarować setki przepysznych dań. Tym razem wybór padł na ziemniaczanego placka w kruchym cieście. Danie mało dietetyczne, ale smaczne i co ważne - da się dojeść na zimno oraz odgrzać na patelni ;)

czytaj całość


Gruszki pieczone z gorgonzolą i orzechami włoskimi

Data: 18 October 2012 | Kategoria: Przekąski, przystawki, Warzywa i owoce | gruszki-z-gorgonzola-i-orzechami

Musiałem dzisiaj uczcić 100 przepis zamieszczony na moim blogu. Miałem mały dylemat, ale szybko został rozwiązany rzutem oka na kuchenną spiżarkę. Gruszki ! W końcu sezon na nie w pełni. W lodówce znalazło się trochę gorgonzoli a i tegoroczne orzechy włoskie juz podeschły. Zapraszam do wspólnego świętowania z gruszkami z gorgonzolą i orzechami.

czytaj całość


Terrina z grillowanych warzyw

Data: 2 October 2012 | Kategoria: Warzywa i owoce | terrina-z-grilowanymi-warzywami

Jesień za oknem warzywa się kończą zatem ostatni gwizdek na danie z grillowanych warzyw. Zazwyczaj zapewne jedliście taką grillowaną cukinie czy bakłażana na ciepło - prosto z grilla. Poniższa terrina to trochę coś innego. Na zimno z mozzarellą, pietruszką - rewelacja. A jak coś zostanie to zawsze można podgrzać i podawać jako warzywa do przepysznej kanapki ze świeżym [...]

czytaj całość


Faszerowane pomidory po prowansalsku

Data: 1 October 2012 | Kategoria: Warzywa i owoce | faszerowane-pomidory-po-prowansalsku

Zeszły tydzień przebiegał u nas pod znakiem pomidora. Jednym z szybszych, ale i smacznych dań były przygotowane na kolacje faszerowane pomidory po prowansalsku. Danie - biorąc pod uwagę, nie tylko niskie koszty wykonania - nadspodziewanie smaczne.

czytaj całość


Wszystkie przepisy sprawdzone i przetestowane na naszych żywych organizmach. Zdjęcia przedstawiają rzeczywiste danie przygotowane wg podanych przepisów i zostały zrobione ( podobnie jak potrawy ) własnoręcznie ;)

Jeżeli chcecie podyskutować o przepisach zapraszam do komentarzy. Czasem można mnie też zastać na grupie Zdrowo Podjeść na facebooku czy Uszczęśliwianie przez Gotowanie na goldenline SMACZNEGO !Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z nami,korzystaniem z serwisu prosimy o kontakt mailowy bartek(at)usydus.pl